Tüm emekliler bu tarihe dikkat! İkramiyeler için ödeme takvimi netleşti

Son günlerin en çok tartışılan konularından biri, 2018 yılından beri her dini bayram öncesinde emeklilerin hesaplarına aktarılan ikramiye ödemeleri oldu.

Ekonomik zorluklarla mücadele eden ve düşük maaşlarla yaşamını sürdürmeye çalışan emekliler, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde ikramiye ödemelerinin yapılıp yapılmayacağını endişeyle bekliyorlar. Altı yıldır uygulanan ikramiye ödemeleri, geçtiğimiz haftalarda yetkililerin zam açıklamalarıyla gündeme gelmişti.

Ekonomik koşulları ve yıllık değişimleri göz önünde bulunduran yetkililer, milyonlarca emekliyi kapsayan ikramiye ödemelerinde artışa gidildiğini duyurmuşlardı. Bu duyuruların ardından, ikramiye ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak konusu haline geldi.

İKRAMİYE ÖDEMESİNDE YÜZDE 50’LİK ARTIŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde katıldığı ‘Türkiye Yüzyılı’nın Emekçileri İftar Programı’ adlı etkinlikte, emeklileri yakından ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, ikramiye uygulamasıyla emeklilerin yüzlerini güldürdüklerini vurgulayarak, bu yıl da talepler doğrultusunda fiyat artışına gidildiğini dile getirdi. Bu doğrultuda, Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl yapılacak ikramiye ödemelerinin %50 artırılarak gerçekleştirileceğini duyurdu. Buna göre, emekliler Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı için maaşlarına ek olarak 3 bin TL’lik bir ödeme daha alacaklar.

EMEKLİ İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Emekli ikramiyelerinin ne zaman ödeneceği konusunda ise belirlenen tarihler netleşti. SGK kollarına bakılmaksızın tüm emeklilere ödenen ikramiyeler için ödeme takvimi oluşturuldu ve bu takvimde emeklilerin maaş aldıkları günler dikkate alınacak.

4A’lılar için ikramiye ödeme tarihleri şu şekildedir:

  • Her ayın 17. ve 18. günü maaş alanlar için ödeme tarihi: 2 Nisan
  • Her ayın 19., 20., 21. ve 22. günü maaş alanlar için ödeme tarihi: 3 Nisan
  • Her ayın 23., 24., 25. ve 26. günü maaş alanlar için ödeme tarihi: 4 Nisan

4C’ler için ikramiye ödeme tarihleri ise şu şekildedir:

  • Her ayın 1. veya 2. günü maaş alanlar için ödeme tarihi: 2 Nisan
  • Her ayın 3., 4. veya 5. günü maaş alanlar için ödeme tarihi: 3-5 Nisan

4B’ler için ise ikramiye ödemeleri maaş günü gözetilmeksizin tamamıyla 5 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x