Garsonlar yarışı Paris’e geri döndü

Yarışmada garsonlar, tipik Fransız yemekleri içeren tepsileri tutarken birbirleriyle yarışıyor. Şehrin ünlü kafelerdeki garsonların katıldığı bir yarışın yeniden canlandırılması için bugün Paris’te tepsiler dolusu kahve ve kruvasan havada tutuldu. Yarışma sonunda hakemler, sadece tempolu yürüyüşe izin veren, yarışma sırasında dökülen sıvı miktarını kontrol ediyorlar.

Etkinlik, bütçe sorunları nedeniyle 2011’den beri yapılmıyordu. Ancak bu yıl Olimpiyatların şehre gelmesiyle birlikte Paris şehri, atletik rekabet ruhuna katkıda bulunmak için geleneği yeniden canlandırmaya karar verdi.

Yaklaşık 200 garson, Paris’in merkezindeki Le Marais çevresinde 2 kilometrelik bir rotada yarıştı. Her garson, bir tepsiyi bir bardak su, bir fincan kahve ve bir kruvasanla dengeleyerek ve hiçbir şey dökmeden koşmadan bitiş çizgisine ulaşmak zorundaydı.

Yarışmacılar, Parisli garsonların geleneksel kıyafeti olan beyaz bir üst, siyah pantolon ve garson önlüğü giydi. Paris Belediye Başkan Yardımcısı Dan Lert, kıyafet yönetmeliğinin “bu efsanevi tarihi yarışa saygı gösterme amaçlı olduğunu” söyledi.

Yarış, Paris Belediye Binası’ndan başladı. Yarışmacılar, şehrin sıkışık sokakların ilerlemek zorundalar.

Paris’te bir kafe olan La Contrescarpe’dan Samy Lamrous erkeklerde bitiş çizgisini ilk geçen olurken Cafe le Petit Pont’tan Pauline Van Wymeersch’i kadın yarışmacılar arasında birinci oldu.

Yarışın kadın ve erkek kazananları ⁠Pauline Van Wymeersch ve ⁠Samy Lamrous’a bu yaz Olimpiyatların açılış töreni için bilet verildi. Diğer üst sıralara yerleşenler şehirdeki restoranlara hediye kartları aldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x